Davet Mektubu

Değerli Meslektaşlarımız,

Grip platformu olarak ilk grip sempozyumunu gerçekleştirmenin heyecanı içindeyiz.

Grip, tüm dünyada her sene mevsimsel salgın yaparak ciddi bir sosyal, ekonomik ve hastalık yüküne neden olur. Mevsimsel salgın ve sporadik pandemiler yaparak toplu ölümlere neden olması ile önemli bir halk sağlığı sorunu olmaya devam etmekte ve hem bilim dünyasının hem de toplumun gündemini meşgul etmektedir.

Grip platformu çeşitli uzmanlık derneklerinin bir araya gelmesi ile 2011 yılında kurulmuş olup  T.C. Sağlık Bakanlı’ğının 28 Şubat 2011 tarih ve 7809 sayılı yazısı ile resmi çalışmalarına başlamıştır. Toplum genelinde grip konusunda ki bilincin arttırılması, doğru bilgilendirilmenin yapılması, korunma yollarının yaygınlaştırılması ve grip ile ilgili ulusal bağlamda bilimsel projeler üretilmesi konularında çalışmalar yapmaktadır.

Bu bağlamda 27-28 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz sempozyumda, gribi, dünyadan ülkemizdeki verilere, sosyal boyutundan kliniğe, hastalık yükünden popüler magazinde gündemi nasıl meşgul ettiğine, geçmiş pandemilerden gelecek beklentilerine, korumadan tedaviye ve aşılardaki gelişmelere, ve güncel literatüre kadar irdelemeyi hedefliyoruz.

İlk kez gerçekleştirilecek olan grip sempozyumunda sizleri aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.

Sevgi ve Saygılarımızla,

Grip Platformu Koordinatörü Grip Platformu Bilimsel Sekreteri Etkin Eczacılık Derneği Başkan Yardımcısı
Doç. Dr. Hülya Akan Uzm. Dr. Sevim Meşe Ecz. Erdal Akköse